+90 (212) 282 28 80 [email protected]
TR EN

ProXP Serisi Elektrostatik Boya Tabancaları


ProXP Serisi Elektrostatik Boya Tabancaları

Konvansiyonel boya uygulamalarına kıyasla %30 ile %50 oranında daha yüksek transfer verimine sahip Graco elektrostatik boya tabancaları mevcut modellerde yapılan teknolojik gelişmeler, dizayn değişiklikleri ve ilave edilen yeni güç serileri ile 4. nesil Graco Elektrostatik tabancalarını tüm modelleri ile 2012 yılı bitmeden kullanıcıların hizmetine sunmuş olmaktadır.
Graco XP Serisi Elektrostatik Boya Tabancaları mevcut tüm modellere oranla daha kompakt yapıdadır. Boyları 2,5 cm daha kısa ve benzerlerinden 110 gr kadar daha hafiftirler. Operatör kullanım hakimiyeti bu sayede maksimumdur. Dahili güç kaynağı sayesinde de operatör'e voltaj kablosundan kaynaklanan ilave bir yük getirmez. Bunlar da verimi arttıran önemli faktörler olarak öne çıkarlar. Ayrıca yeni geliştirilen yüksek aşınım dayanımlı parçalar; aşındırıcı ve metalik boyalarda daha uzun kullanım ömrü sağlamaktadır.
Bir diğer yenilik de 40 Kv güce sahip yeni modellerde uygulanan "Booster" teknolojisidir. Esasen daha güçlü tabancalarla elde edilebilen transfer verimi ve yüzey kalitesi "Booster" sayesinde ve bu tabancalarda daha az bir güçle sağlanmaktadır.

Tabancanın ufak olması da operatöre ergonomik çalışma sağlayan önemli bir artıdır.
 

ProXP Serisi Elektrostatik Boya Tabancaları